2024-01-23 Olimpiada w starożytnej Grecji

„Olimpiada w starożytnej Grecji” klas 0-I

W dniu 23 stycznia nasza szkoła stała się areną niezwykłych sportowych zmagań. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych przeniosły się w czasie, stając się bogami i boginiami starożytnej Grecji. W białych szatach i wieńcach laurowych rozpoczęły wyjątkowe zawody na naszej pięknie odświeżonej sali gimnastycznej.
Rozgrzewka poprzedziła pasjonującą lekcję historii o starożytnej Grecji, przygotowując maluchy do rywalizacji w duchu uczciwości ku chwale Zeusa. Następnie, podzielone na cztery zespoły, dzieci zmierzyły się w różnorodnych dyscyplinach. Największe emocje związane były z wyścigami rydwanów, przenoszeniem symbolicznego znicza olimpijskiego oraz wyścigami na kocach, gdzie podstawą było wspólne działanie zespołów. Całość zakończył energetyczny taniec Zorba, upamiętniający tradycję grecką. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko rozbudziło sportową pasję dzieci, ale także ukazało im piękno historii i kultury starożytnej Grecji.
Zadanie zrealizowane w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”.