facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  »

2024-04-17 Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024

 Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024

Dnia 17 kwietnia 2024 r. uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Aleksandrą Winiarską oraz ich starsi koledzy z klasy 6b pod opieką pani Jolanty Malarczyk wzięli udział w profilaktycznej akcji pod tytułem „Dzień Matki Ziemi”, zorganizowanej przez Straż Miejską w Kielcach oraz Nadleśnictwo Kielce, przy wsparciu firmy Eneris Surowce Kielce.
Akcja ta była częścią obchodzonego corocznie Międzynarodowego Dnia Ziemi, inicjatywy związanej z globalnym ruchem mającym na celu mobilizację społeczności do sprzątania lokalnego środowiska naturalnego, w tym roku pod hasłem „Planeta vs. tworzywa sztuczne”.
Uczniowie naszej szkoły dołożyli swoją cegiełkę w tej słusznej sprawie i czynnie angażowali się w usuwanie śmieci z pobliskich terenów zielonych, zdobywając jednocześnie wiedzę na temat ochrony środowiska i ekologii, w tym różnorodności roślin i zwierząt żyjących w naszych lasach. Leśnicy przekazali dzieciom również cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy w czasie poruszania się po terenach leśnych.
Dzięki zaangażowaniu naszej społeczności szkolnej oraz wsparciu lokalnych instytucji i firm, mogliśmy przyczynić się do stworzenia lepszego środowiska dla nas wszystkich.

© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.