facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  »

2024-04-22 Godzina dla Ziemi WWF 2024

,,Godzina dla Ziemi WWF 2024”

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach, dnia 22 marca, aktywnie włączyła się w tegoroczną akcję społeczną ,,Godzina dla Ziemi” zainicjowaną na całym świecie przez organizację ekologiczną WWF, polegającą na symbolicznym zgaszeniu oświetlenia. W tym roku była ona poświęcona rzekom – bardzo ważnym ekosystemom, które pilnie potrzebują pomocy! Uczniowie Ósemki nie są obojętni na los naszej Ziemi i zawsze chętnie uczestniczą we wszelkich akcjach proekologicznych. Tak było również i tym razem.
W przeddzień światowej akcji, w ramach działań szkolnych, uczniowie wraz z opiekunami Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody (SK LOP) przygotowali krótką informację o rzekach oraz zapowiedź planowanych na całym świecie działań, wyemitowaną dla społeczności szkolnej przez radiowęzeł. Podczas przerw popłynęła również muzyka o tematyce ekologicznej, poświęcona wodzie i jej istocie dla człowieka.
Uczniowie wszystkich klas podkreślili jak cenna jest słodka woda płynąca w rzekach, zakładając w ten dzień niebieski strój bądź jego element. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna o źródłach zanieczyszczeń rzek oraz sposobach ich ochrony.
W wybranych klasach opiekunowie LOP przeprowadzili zajęcia tematyczne promujące ideę ochrony środowiska naturalnego w ujęciu dbania o akweny, rzeki, lasy, miejskie parki i skwery.
Rodzice, dziadkowie i opiekunowie mogli zapoznać się z treścią plakatów informacyjnych umieszczonych przy wejściu szkoły na temat ogłoszonej przez WWF akcji społecznej oraz konkretnym terminie, kiedy należy zgasić światło (23 marca godzina 20:30), aby wziąć czynny udział w ochronie Naszej Planety.
Pamiętajmy. Razem możemy więcej!
 
 
 
 
 
© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.