2024-04-17 V Festiwal Kreatywnych Świetlic

17 kwietnia 2024 r. nasza świetlica wzięła udział w V Festiwalu Kreatywnych Świetlic organizowanym przez SODMiDN w Kielcach oraz Szkołę Podstawową nr 11.
Celem festiwalu było rozwijanie talentów i pasji poprzez tworzenie kreatywnej przestrzeni w świetlicy szkolnej, a także wzmocnienie roli świetlicy jako alternatywy do spędzania wolnego czasu przed i po lekcjach. Spotkanie nauczycieli
i wychowawców świetlic szkolnych miało na celu promowanie dobrych praktyk.
Uczniowie: Aleksandra Zatorska, Lena Partyka, Kaja Smelcerz, Laura Kępska i Marianna Obara pod kierunkiem pań Agnieszki Staruli i Karoliny Siedlak zaprezentowały działania świetlicy w ubiegłym roku szkolnym. Wydarzeniem, którym pochwaliliśmy się na forum kieleckich szkół był program profilaktyczno – edukacyjny  „Ja plus Ty to My”. Celem programu było zapoznanie uczniów z rodzajami niepełnosprawności, a także kształtowanie zachowań tolerancji, empatii i zrozumienia. Uczennice przedstawiły działania świetlicy w formie prezentacji multimedialnej. Nasza praca została nagrodzona statuetką.
Gratulujemy!!!