2023-02-27 "JA plus TY to MY" - cykl zajęć edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w świetlicy szkolnej w dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci oddziału przedszkolnego.

„JA plus TY to MY” to cykl zajęć edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w świetlicy szkolnej w II okresie nauki dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci oddziału przedszkolnego. Tematyka zajęć skorelowana jest ze szkolnym „Programem Wychowawczo-Profilaktycznym”, a ich główny cel polega na zaznajomieniu uczniów z rodzajami niepełnosprawności, zrozumieniu zachowań osób niepełnosprawnych, a także kształtowaniu wobec nich postawy tolerancji i poszanowania godności. Zajęcia odbywają się w przygotowanej przez wychowawców świetlicy pracowni.

Bloki tematyczne:

1. „JA plus TY to MY”-   „MOLEKUŁY”.
Wprowadzenie w tematykę programu,  rodzaje niepełnosprawności.

2. „ JA plus TY to MY”- OOO! SCHODY!!!Niepełnosprawność ruchowa.

3. „ JA plus TY to MY”- WIDZIEĆ INACZEJ.Niepełnosprawność wzrokowa.

4. „ JA plus TY to MY”- GŁUCHO WSZĘDZIE. CO TO BĘDZIE?Niepełnosprawność słuchowa.

5. „ JA plus TY to MY”- JESTEM, WIĘC MYŚLĘ.Niepełnosprawność intelektualna.

6. „ JA plus TY to MY”- W SZKLANEJ KULI.Niepełnosprawność związana z autyzmem.

Uczniom towarzyszy lalka terapeutyczna „TOLERANKA”, której zadaniem jest uświadomienie istoty tolerancji w życiu społecznym z dziećmi niepełnosprawnymi.