2023-02-23 Nauka przez zabawę z wykorzystaniem pomocy z projektu "Laboratoria Przyszłości"

Zestawy klocków konstrukcyjnych „Moje Bambino” zakupionych w ramach programu
 „Laboratoria Przyszłości” to wyjątkowy sposób na naukę poprzez zabawę. Samodzielne budowanie z klocków rozwija kreatywność, wyobraźnię, orientację przestrzenną i logiczne myślenie. Dzięki zabawie klockami dziecko rozwija także koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności manualne i usprawnia procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę
i percepcję. Zabawy klockami dają dużo przyjemności z wykonywanej pracy, co dodatkowo motywuje do podejmowania kolejnych przedsięwzięć.
Najmłodsze dzieci uczą się kolorów i kształtów, nieco starsze – liczenia i przeliczania, a jeszcze starsze – zasad prawidłowego łączenia elementów (takiego, który pozwoli na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów).

Klocki „Moje Bambino” zostały wykorzystane na zajęciach rewalidacyjnych, a także na zajęciach w świetlicy szkolnej.
Bawmy się z dziećmi, bo zabawa daje MOC!