2023-11-28 Podsumowanie akcji Jesienne Niebo Wypożyczeń

W Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych po raz kolejny zorganizowano konkurs na Najlepszego Czytelnika i Super Ilustratora. Najwięcej książek wypożyczyła uczennica klasy 1c – Lidia Łukawska – aż 11 tytułów, a piękne ilustracje wykonała Joanna Musiał z klasy 5b. Bardzo miło nagrodzić wierne czytelniczki w czasach, kiedy książka ma tak wielu konkurentów – telewizję, Internet czy gry. Czytanie jednak jest ważne, potrzebne i naprawdę może uzależnić w najlepszym tego słowa znaczeniu. Warto poszukać książki dla siebie, ponieważ jak to ktoś mądry powiedział: „Każdy czytelnik ma swój tytuł”.
W październiku suma wypożyczeń wyniosła 486, co dało średnią wypożyczeń na czytelnika 0.71. Najpopularniejszymi tytułami były „Klub Smutnych Dychów”, „Festiwal Smoka” oraz „Siegfried. Giganci”. Książki te zostały zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Cieszymy się bardzo, że uczniowie sięgają po nowości, nie stronią od opowiadań wydanych w formie komiksów, doceniają je i bawią się przy tym, miło spędzając czas.

Pozdrawia biblioteka szkolna