2023-11-03 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach I-III

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach I-III

Bajki oraz baśnie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Kształtują odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć i wzbogacają słownictwo. Bajki nie tylko uczą, ale też poprawiają nastrój. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W naszej szkole również uczciliśmy to święto. W piątek, 3 listopada uczniowie klas I-III oraz oddziału 0a przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki lub baśni. Podczas przerw na szkolnych korytarzach można było spotkać bohaterów wielu bajek oraz baśni. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był quiz pt. ,,Czy bajki i baśnie dobrze znasz?” zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Quiz polegał na wypełnieniu testu sprawdzającego znajomość treści najpopularniejszych bajek i baśni. Pytania zostały sformułowane jako rymowanki. Uczniowie przystępujący do quizu byli częstowani cukierkami. Ponadto każdy uczestnik quizu otrzymał pochwałę do dziennika. Osoby, które wypełniły test bezbłędnie wylosowały drobne upominki. Quiz wykazał, że uczniowie bardzo dobrze znają bajki oraz baśnie.