2023-10-30 Wyjście klas pierwszych na Stary Cmentarz

Wyjście klas pierwszych na Stary Cmentarz

30 października uczniowie klas I naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą na Stary Cmentarz w Kielcach.  Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych oraz docenienie tych, którzy poświecili życie za wolność naszego kraju - żołnierzy. Wyjazd poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie podczas wizyty na cmentaru porządkowali groby zbierając z nich liście, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Podczas wspólnego spaceru alejkami cmentarza, zatrzymywaliśmy się przy starych bezimiennych grobach. Zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć. Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Wizyta na cmentarzu była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej Ojczyzny.
Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej historycznej wędrówce.
Wychowawcy klas I