2023-10-27 Wycieczka klas trzecich do Parku Legend

Wycieczka klas trzecich na warsztaty regionalne do Parku Legend w Nowej Słupi
oraz na warsztaty kulinarne „Wiejski Master Chef ” do Dębna.

W dniu 27 października uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Parku Legend w Nowej Słupi oraz na warsztaty do Dębna.
Wycieczka rozpoczęła się w Parku Legend znajdującym się w Nowej Słupi. Podczas spaceru multimedialną ścieżką edukacyjną uczniowie poznawali baśnie i legendy z regionu świętokrzyskiego. Obejrzeli również krótki seans w kinie 3D oraz mieli możliwość skorzystania z różnego rodzaju gier edukacyjnych. Jednak najbardziej wyczekiwaną atrakcją tego dnia był z pewnością lot na miotle, który zapewniał realistyczne przeżycia dzięki okularom VR.
      Drugim etapem wycieczki były warsztaty w Malinowym Dworze w Dębnie. Uczniowie już na powitanie zostali ugoszczeni pyszną zalewajką, wiejskim chlebkiem, kiszonymi ogórkami oraz innymi przysmakami. Po posiłku przystąpili do warsztatów. Wykonywali między innymi liść metodą makramy, przygotowywali warzywa do kiszenia oraz owoce w zalewie, które w szczelnie zakręconych słoiczkach zabrali do swoich domów. Zrobili również ciasteczka jabłkowe w cieście francuskim, które zjedli ze smakiem. Najwięcej emocji dostarczyły niewątpliwie zawody w szatkowaniu kapusty oraz jej odpowiednim doprawianiu i ubijaniu. Na koniec zajęć zmęczeni uczniowie ponownie usiedli przy stole, aby posilić się nuggetsami w sosie czosnkowym. Zmęczeni, ale uśmiechnięci uczniowie wrócili autokarem pod szkołę, gdzie czekali na nich rodzice.