2019-11-21 Zielniki

21 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się wystawa zielników. Wykonali je uczniowie klas IVa i IVb, którzy na lekcjach przyrody zgłębiali tajniki ich powstawania. Każdy chętny uczeń z klasy czwartej mógł wykonać swój zielnik. Prace zostały wykonane w bardzo pomysłowy i unikatowy sposób. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami plastyczno-technicznymi. Rośliny były profesjonalnie zasuszone i oznaczone. Określona była również data i miejsce zbioru. Niektóre zielniki to prawdziwe rękodzieła artystyczne. Stanowią ogromne źródło wiedzy nie tylko przyrodniczej, ale także zielarskiej i medycznej. Na wystawie można było również zobaczyć listniki, gdzie w sposób profesjonalny zaprezentowane były liście drzew i krzewów.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Przeglądając karty z zasuszonymi roślinami można było utrwalić swoją wiedzę przyrodniczą, a także wrócić pamięcią do ciepłej, kolorowej, złotej, polskiej jesieni – bo ta za oknem maluje się już w szarych i ponurych barwach.