naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-02-28 Uniwersytet Jana Kochanowskiego z rafą koralową i Planetarium

Uniwersytet Jana Kochanowskiego z rafą koralową i Planetarium.
 
28 lutego 2017 roku wybraliśmy się z wizytą na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, aby zobaczyć prawdziwą rafę koralową, planetarium, obserwatorium oraz wystawę meteorytów.
        Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rafy koralowej znajdującej się w akwariach morskich UJK. Jest to jedna z nielicznych raf w Polsce, utworzona z zachowaniem wszystkich naturalnych czynników występujących w Morzu Koralowym. Mogliśmy posłuchać barwnych opowieści o życiu w podwodnym świecie, poznaliśmy jego mieszkańców oraz ich zwyczaje i upodobania.
        Następnie udaliśmy się do Obserwatorium i Planetarium, które znajdują się na ostatnich kondygnacjach budynku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UJK. W trakcie seansu mogliśmy zapoznać się z wyglądem nocnego nieba, śledzić ruchy gwiazd, planet, Słońca i Księżyca. Nasza wycieczka zakończyła sie wystawą meteorytów prywatnej kolekcji Pana Krzysztofa Sochy.


 
 
        Była to ciekawa lekcja przyrody, która na długo zostanie w naszej pamięci...
 
Wiecej zdjęć w zakładce LOP --> kliknij tutaj© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.