2016-04-07 Turniej "Solilandia"

Czwartkowy poranek 7 kwietnia był nietypowy dla uczniów klas młodszych naszej szkoły, ponieważ specjalnie na Turniej „Solilandia” przybyły miłe skrzaty z Wieliczki – Soliludki. Gościliśmy Solka, jego siostrę Solinkę, Halibura, Szukaczy oraz ich króla Skarbnika. W tych niezwykłych bohaterów wcielili się uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły.

Podczas turnieju dzieci odpowiadały na trudne pytania dotyczące znajomości książki Beaty Kołodziej „Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata” oraz prezentowały scenki ilustrujące przygody Soliludków.

Zwycięzcami szkolnego turnieju okazała się drużyna reprezentująca klasę II a: Ola Sierpniak, Zosia Krzysztofik oraz Antosia Mazoń, która  po emocjonującej dogrywce pokonała drużynę z klasy IIc: Zosię Bednarską, Mikołaja Jastrzębskiego i Oliwię Wilamowską. Natomiast trzecie  miejsce zajęli chłopcy z klasy IIc: Fabian Wyrozumski, Mateusz Kołodziejek i Tomek Siekierski.

Turniej przygotowały panie bibliotekarki Beata Borcuch i Małgorzata Śledź. W komisji konkursowej zasiadały: p. Dorota Młynarczyk, Beata Borcuch oraz reprezentująca uczniów Ola Kosecka. Naszym dobrym duszkiem, albo raczej skrzatem była Maja Ziętal. Dzielnie liczyła punkty i rozdawała koperty z pytaniami.

Zdjęcia z turnieju zobacz w naszej galerii --> kliknij tutaj