2020-01-09 Pomoc dla Schroniska w Rudniku

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach nie są obojętni na los potrzebujących zwierząt. Tym razem dzieci z  klas 4-8 zorganizowały pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Rudniku.
Akcja polegała na zbiórce karmy dla psów i kotów oraz innych potrzebnych rzeczy w schronisku między innymi  smyczy, misek, itp. Ogromną niespodzianką dla naszych czworonogów okazały się maty węchowe wykonane przez uczniów kl 4a oraz uczniów kl. 6a,  należących do koła przyrodniczego.  Maty to nie tylko  kolorowa dekoracja w każdym kojcu, to przede wszystkim sposób na zabawę i  pozytywne zmęczenie czworonoga.  Wszystkie akcesoria oraz karmę przekazano potrzebującym zwierzętom.  Mamy nadzieję, że poprzez naszą zbiórkę, przyczyniliśmy się do poprawy  bytu podopiecznych z Rudnika .