2019-10-26 KORONA GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH - Fajna Ryba i Miedzianka

26 października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII wyruszyli skoro świt na szlak w celu zdobycia upragnionej odznaki Korony Gór Świętokrzyskich. Tym razem na ich mapie znalazły się dwa szczyty.
            Pierwszym z nich była Fajna Ryba (347 m n.p.m.) stanowiąca najwyższe naturalne wzniesienie województwa łódzkiego kształtem przypominającym rybę. Uczestnicy rajdu udali się autokarem do miejscowości Góry Suche, skąd rozpoczęli wędrówkę na szczyt. Mimo, że góra nie jest wysoka, to podejście było miejscami wymagające. Całe wzniesienie porośnięte jest lasem, a w czasie wędrówki nawet udało się znaleźć piękne okazy grzybów.
            Drugim zdobytym tego dnia szczytem była Miedzianka (354 m n.p.m.) położona w Paśmie Chęcińskim. Nazwa związana jest z występowaniem rudy miedzi, a jej zbocza podziurawione są licznymi szybami. Góra kryje w sobie liczne korytarze górnicze oraz jaskinie. Zdobycie szczytu wymagało od uczniów nie lada kondycji fizycznej, ale zapierająca dech w piersiach panorama na Pasmo Łysogórskie zrekompensowała zadany trud i wysiłek.
            Promyki październikowego słońca, temperatura powyżej 18 stopni oraz feeria jesiennych barw i kolorów sprawiła, że nasi piechurzy powrócili w znakomitych nastrojach do Kielc. Opiekę tego dnia sprawowały panie: J. Malarczyk, K. Siedlak, Z.Tylmanowska oraz pan przewodnik PTTK R. Nicpoń.