2019-02-28 Etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelników"

„Dziecko, które czyta,

będzie dorosłym, który myśli”

Pamiętajcie, że głównym celem konkursu jest upowszechnianie czytania książek, w tym głośnego rodzinnego czytania.
Jeśli systematycznie czytacie – jesteście zwycięzcami. Zdobywacie wspaniałe umiejętności.
Przeżywacie wielkie przygody. Budujecie w sobie krok po kroku szczęśliwego, mądrego człowieka.
Jesteście dzisiaj tutaj – w sali konkursowej etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników.
To oznacza, że jesteście Wielcy. Za Wami co najmniej siedem dobrze przeczytanych książek,
wiele wspaniałych chwil przeżytych z literackimi bohaterami i rodziną.
Przed Wami spore emocje: pisanie testu i oczekiwanie na wyniki.
Zachęcamy Was do radosnego przeżycia tego czasu i świętowania tych chwil.
Niezależnie od uzyskanych rezultatów cieszcie się z udziału w projekcie i poznawania nowych książek.
W tym konkursie nie ma przegranych. Jeżeli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą.
                                                                                                                                  Janusz Piper
                                                                                                                                Komitet organizacyjny WLC
Dziś w naszej szkole odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”
Uczniowie od miesiąca przygotowywali się do tego dnia. Tym razem uczestnicy rozwiązywali testy zespołowo.
W szranki o laur najlepszej drużyny czytaczy stanęli reprezentanci szkół:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mniowie,
Szkoła Podstawowa nr 22 w Kielcach,
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach

Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-IV i V-VIII.
W jury konkursu zasiadały bibliotekarki z naszego miasta:
p. Mirosława Prońko (Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach),
p. Edyta Pedrycz (Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach Filia nr 8)
oraz p. Małgorzata Śledź  (Biblioteka SP 8).
Kto dostanie się do półfinału? To się okaże 5 marca 2019r.
Wszystkim uczestnikom już dziś gratulujemy i życzymy wielu pozytywnych emocji za sprawą książek.
Bardzo ważnym i zarazem miłym akcentem jest nagradzanie aktywnych uczestników konkursu upominkami,
co wpływa bardzo pozytywnie na motywację oraz oddziaływanie projektu.