2018-05-07 Wycieczka klas IV do Kopalni soli w Bochni

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż
przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące Poziom August i Sienkiewicz oraz Międzypoziom Dobosz,
w którą wybrali się uczniowie klas IV wraz z wychowawcami 07.05.2018r.

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice,
rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.
Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią.
Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn,
gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci.

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna,
która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób.
Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi.
Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie,
żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.