2018-03-12 Audycja muzyczna - "W świecie opery, operetki i musicalu"

W dniu 12 marca 2018 roku odbyła się druga w tym roku audycja muzyczna pt. „W świecie opery, operetki i musicalu”.
Uczniowie w trzech grupach mogli wysłuchać koncertu. W programie były znane arie, uwertury i pieśni.
Rozpoczęto „Marszem” G. Verdiego z opery „Aida” wykonanego na saxhornie przez pana Michała Dutkiewicza.
Następnym utworem była „Pieśń Torreadora” z opery ‘Carmen G. Bizeta – wykonana na puzonie.
Kolejne dwa utwory – to arie: „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka Czardasza” i „Aria Adeli” z opery „Zemsta nietoperza”.
Obydwie arie wykonała pani Małgorzata Piszczek. Na zakończenie uczniowie usłyszeli arię
„Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair Lady”, piękną kołysankę „Summertime” z opery „Porgy and Bess”
oraz „Uwerturę” z opery „Wilhelm Tell” Rossiniego - wykonane na puzonie.
Solistom na fortepianie towarzyszyła pani Edyta Piwowarczyk, a audycję poprowadziła,
pięknie opowiadając o prezentowanej muzyce pani Agnieszka Nowak – Zagóra.
Uczniowie poznali też budowę puzonu, mieli możliwość zagrania na tym instrumencie
oraz razem ze śpiewaczką wykonali fragmenty arii.