naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-12-08 Warsztaty dla zerówki na temat segregacji odpadów

Uczennice klas szóstych, które zaangażowane są w całoroczny konkurs pt. „Środowisko ponad wszystko” postanowiły już najmłodszym uczniom naszej szkoły przybliżyć tematykę związaną z segregacją odpadów. Pierwsze spotkanie z naszą „Zeróweczką” przeprowadziły uczennice z klasy VIb – Julia Surgiel i Patrycja Stąporek w dniu 1 grudnia 2017 roku. Dziewczyny z ogromnym talentem pedagogicznym przekazały wiedzę teoretyczną na temat właściwej segregacji odpadów. Następnie przeszły do części praktycznej, podczas której uczestnicy warsztatów właściwie segregowali odpady. Julia i Patrycja przygotowały papierowe kosze, do których dzieci przypinały opakowania z różnych tworzyw, puszki, butelki itp. Tydzień później 8 grudnia 2017 roku uczennice z klasy VIa – Aleksandra Zapała, Karolina Kaczmarek i Maria Solarz przeprowadziły kolejne zajęcia z dziećmi z naszej Zeróweczki na temat segregacji odpadów. Tym razem uczennice zadały pytanie: Dlaczego warto segregować śmieci? Odpowiedzi było tysiące……ale wszystkie można zamknąć w jednym stwierdzeniu: Śmieci segregujemy po to abyśmy mogli czysto, miło i zdrowo żyć. Uczennice tym razem jako zadanie praktyczne przygotowały kolorowanki, które dzieci bardzo starannie wykonały. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało odznakę Przyjaciel Ziemi, która była potwierdzeniem tego, że wszystkie dzieci z naszej Zerówki wiedzą jak właściwie segregować odpady.  
 
Więcej w zakładce organizacje szkolne - LOP  -->> kliknij tutaj© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.