naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-12-07 Polskie tradycje doroczne - Boże Narodzenie

 
 Polskie tradycje doroczne- Boże Narodzenie

            Od kilku lat kultywujemy tradycje świąteczne związane ze zdobnictwem.
W szkole odbywają się zajęcia plastyczne, plastyczno- techniczne , warsztaty rękodzieła artystycznego. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowują oryginalne  ozdoby bożonarodzeniowe.  Jest to niepowtarzalna okazja do poznania   technik tradycyjnego i nowoczesnego  zdobienia, a także ludowych zwyczajów świątecznych regionu świętokrzyskiego.  Zajęcia mają charakter  edukacyjny i wychowawczy. Rozwijają wyobraźnię,  twórczą inwencję uczniów i  sprzyjają  integracji środowiska szkolnego.  Wszystkie ozdoby zachwycają feerią barw, kształtów i kompozycji. 


 
© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.