2015-12-04 Słuchowisko radiowe pt. "Latarenka"

Z okazji mikołajek, 4 grudnia 2015r. dzieci z naszej szkoły, z klasy III a zostały zaproszone do redakcji Radia Kielce i na żywo uczestniczyły w słuchowisku radiowym pt. „Latarenka” na podstawie tekstu Izabeli Degórskiej.

Wystąpili w nim aktorzy z Teatru imienia Stefana Żeromskiego oraz Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Bajka opowiadała o przyjaźni i realizowaniu marzeń. Jej główny bohater Świetlik marzył o tym, by dla swoich przyjaciół pokonać mrok. W tym celu wybrał się w daleką i niebezpieczną podróż.

Słuchowisko było świetną okazją do rozmowy o ważnych w życiu wartościach.

Po wysłuchanej audycji nasi uczniowie podkreślali, że nauczyli się z niej m. in. tego, że zamiast śmiać się z marzeń przyjaciół, należy wspierać w ich realizacji, pomagać.

I nawet mimo tego, że ktoś z nas drwi, należy dążyć do celu i wierzyć, że dzięki staraniom i wytrwałości możemy go osiągnąć.

Na zakończenie wizyty w Radiu Kielce na uczniów czekała jeszcze miła niespodzianka – mikołajkowy poczęstunek, a także upominki.

Dzieci, które wysłuchały audycji, mogą narysować najciekawszą scenę z bajki i do końca grudnia przesłać pracę do redakcji Radia Kielce.

- Zdjęcia z pobytu - kliknij tutaj