2017-03-31 Spotkanie z wolontariuszami z Danii, Włoch i Turcji

31 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedzili Maurizia Morelli i Elvira Petrocelli z Włoch, Cathrine Berg Damkjær z Danii i Asim Gudemez z Turcji. Są to wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, którzy przebywają w naszym mieście w ramach Wolontariatu Europejskiego. Z wolontariuszami spotkali się uczniowie klas szóstych na warsztatach kulturowych, na których mieli okazję usłyszeć porozmawiać o zwyczajach i kulturze Włoch, Danii i Turcji. Usłyszeli odpowiedzi na takie m.in. pytania: Jak smakuje prawdziwy kebab?, Czy Włosi do pizzy dodają ketchup?. Uczniowie przeszli też krótki i szybki kurs nauki podstawowych zwrotów w języku włoskim, duńskim i tureckim. Nasi goście łamali sobie języki na polskich „skrętaczach” językowych. Było dużo śmiechu i zabawy, a przy okazji uczniowie w praktyce sprawdzali i ćwiczyli swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.