2017-01-04 Koncert "Święta muzyką malowane" - audycja dla uczniów klas 0-III.

4.01.2017r. gościliśmy w naszej szkole p. Andrzeja Gumielę – muzyka instrumentalistę, aranżera . Zaprezentował  wersje instrumentalne światowych standardów muzyki świątecznej   w ciekawych rozrywkowo – jazzowych aranżacjach. Usłyszeliśmy takie piosenki  jak:  Winter Wonderland,  Jingle bell rock, Santa Claus is coming to town, The little drummer boy, Sleigh ride, Jingle bells.  Pan Andrzej zagrał je  na saksofonie altowym i tenorowym .

Muzykę uzupełnił tekst  opisujący w formule literackiej treść poszczególnych piosenek, a także pokaz slajdów - wizualizacja, nawiązująca do muzyki i tekstu. Narracja skierowana była na tematykę uroków zimy, zimowych zabaw i nastrojów oraz świąt.

Głównym zamysłem koncertu jest promowanie muzyki artystycznej wśród dzieci i młodzieży lecz program ten może być adresowany do szerokiej publiczności.

Audycje przygotowała  i poprowadziła p. Magdalena  Bułdys-Gumiela – wychowawca świetlicy.

WŁACZ I POSŁUCHAJ   :)