2024-02-08 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TUWIM I BRZECHWA DZIECIOM

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„TUWIM I BRZECHWA DZIECIOM”

Dnia 08.02.2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poświęcony twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, zorganizowany dla uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego przez p. Emilię Danielską- Snopek, p. Agnieszkę Długosz i p. Kamilę Saletrę.
Wiele emocji towarzyszyło konkursowi recytatorskiemu, a osiągnięcia uczestników były naprawdę godne podziwu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w recytacji wierszy Tuwima i Brzechwy, zachwycając publiczność swoją ekspresją, intonacją i interpretacją.
Po obradach komisji konkursowej ogłoszone zostały wyniki konkursu.
Za udział i piękne recytacje wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Ogromne gratulacje i nagrody kierujemy do zwycięzców konkursu recytatorskiego.
Oto wyniki:
1.miejsce: Agnieszka Naglik  O a- z recytacją Juliana Tuwima „Murzynek”
2.miejsce: Piotr Sobota I a-z recytacją Jana Brzechwy „ Rozmowa z psem”
3.miejsce: Laura Kępska III a- z recytacją Jana Brzechwy „ Ciaptak”

Godne uwagi są również trzy specjalne wyróżnienia:

Tytus Zatora II c za świetną interpretację Jana Brzechwy „Sum”
Hanna Borowiecka III a za doskonałą interpretację wiersza Jana Brzechwy     „Kaczka dziwaczka”
Liliana Kaczmarczyk II b za wyjątkowe oddanie w trakcie recytacji Jana Brzechwy „Na straganie”

Szczególnie warto zauważyć, że ten konkurs nie tylko pozwolił uczniom wykazać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, ale także wspierał rozwój ich pewności siebie, kreatywnego myślenia i umiejętności publicznego wystąpienia. Każde dziecko, które wzięło udział w tym wydarzeniu z pewnością nabrało większej pewności siebie i przełamało swoje bariery.
Podsumowując szkolny konkurs recytatorski „Tuwim i Brzechwa dzieciom” był wyjątkowym wydarzeniem, które promowało miłość do literatury dla dzieci, rozwijało talenty i budowało pewność siebie.
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu!