2024-03-06 Fascynujący świat dinozaurów - lekcja otwarta

W środę 06.03.2024 r. w świetlicy szkolnej odbyły się otwarte zajęcia edukacyjne dla nauczycieli naszej szkoły.
Lekcję otwartą prowadziła Pani Anna Lisek – wychowawca świetlicy. Zaproszeni nauczyciele i obecni na zajęciach uczniowi zostali zaproszeni do ,,Fascynującego świata dinozaurów”.
Celem przeprowadzonych zajęć było rozbudzanie zainteresowań dzieci i wzbogacenie ich wiadomości z zakresu prehistorii i dinozaurów oraz doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.
Lekcja rozpoczęła się od rozmowy na temat dinozaurów, warunków ich życia, wyjaśnienia pojęcia ,,dinozaur” -
z języka greckiego ,,straszny jaszczur’’. Uczniowie mieli również okazję poznać poszczególne gatunki tych prehistorycznych zwierząt. Ciekawość i zainteresowanie dzieci podczas zajęć wzbudziło wykonanie eksperymentu ,,wybuch wulkanu” obrazującego jedną z przyczyn wyginięcia dinozaurów.
W czasie lekcji uczniowie zapoznali się z pracą paleontologa i mieli okazję zostać małymi paleontologami odkrywając szkielety dinozaurów zakopane w piasku. Kolejne zadanie jakie uczniowie mieli do wykonania,
to była zabawa w ,,Tropienie dinozaurów’’. Na koniec utrwalili swoją wiedzę
z zakresu prehistorycznych gadów w zabawie ,,Prawda czy plotka’’. Na zajęciach panowała przyjazna atmosfera, uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji.
Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o różnorodne metody oraz formy pracy, które zostały dobrane do potrzeb oraz możliwości poszczególnych dzieci w grupie.