2016-11-23 Wycieczka klas 0, Ia i Ib do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu

Dnia 23 listopada 2016r. uczniowie klasy O oraz klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, której celem była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów.

Uczestnicy wycieczki zwiedzali wystawę pt. „Człowiek niezwykła maszyna”. Poprzez zabawy przy stanowiskach multimedialnych i mechatronicznych mogli poznać pięć czynności życiowych człowieka: oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie. Każdy chciał sprawdzić co czuje człowiek niepełnosprawny jeżdżący na wózku inwalidzkim pokonując różne przeszkody np. schody, zakręty, wzniesienia. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom również gry i układanki logiczne oraz zabawy w kąciku bawialni.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach „Ja jako farmaceuta”, podczas których dowiedzieli się czym zajmują się farmaceuci, jak powstają leki w recepturze apteki oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała. Następnie każdy uczestnik wykonał własną różaną sól do kąpieli oraz skomponował odżywczą maskę do włosów.

Wyprodukowane przez siebie kosmetyki każdy mógł zabrać ze sobą do domu.

Więcej zdjęć z wycieczki w naszej galerii FOTO --> kliknij tutaj