2023-11-14 Dzień Czystego Powietrza w świetlicy szkolnej

Czyste powietrze - to wspólne dobro.

W dniu 14 listopada 2023 r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Czystego Powietrza. Koordynatorem całego przedsięwzięcia było szkolne koło LOP. W tym dniu uczniowie naszej Ósemki przygotowali wiele akcji promujących działania proekologiczne, m. in.: tematyczną gazetkę szkolną, piosenkę i ekologiczną zumbę a także happening pod hasłem „I Ty możesz zadbać o czyste powietrze!”.
W naszej świetlicy odbyły się również zajęcia na ten temat.  Świetliki po wysłuchaniu wiersza Doroty Rozwens pt. „Smok czy smog” żywiołowo dyskutowali w jaki sposób walczyć z tak trudnym przeciwnikiem. Rozwiązanie okazało się łatwe tylko w jednym przypadku. Mianowicie: aby pokonać smoka, wystarczy zamknąć książkę i znika. Natomiast smog, to trudny i bardzo niebezpieczny przeciwnik. Tam, gdzie się pojawi, sieje spustoszenie i groźne choroby. Świetliki z Ósemki znalazły jednak kilka sposobów, aby rozprawić się z tym podstępnym wrogiem. Najciekawsze pomysły zostały zapisane, a uczniowie nagrodzeni za aktywny udział w zajęciach. Pamiętajmy – swoją postawą możemy dać przykład jak dbać o nasze środowisko i zachęcać do pozytywnych zmian.