2023-11-14 Szkolny Dzień Czystego Powietrza

SZKOLNY DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Uczniowie naszej szkoły dnia 14 listopada 2023 r. wzięli aktywny udział w akcji konkursowej zaproponowanej przez Urząd Miasta Kielce – Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska pod nazwą ,,Szkolny Dzień Czystego Powietrza”.
Grupa uczniów z klas 0a, 2b, 2c, 7a i 8a przygotowała wspólnie z opiekunami SK LOP szereg działań na ten dzień.
W ramach zorganizowanego happeningu, który skupiony był na problemie zanieczyszczenia powietrza przez mieszkańców miasta odbyły się:
  1. Pogadanka na szkolnym korytarzu – grupa uczniów klasy 7a, przybliżyła społeczności szkolnej najważniejsze zagrożenia dla powietrza oraz sposoby na jego ochronę.
  2. Ekologiczna Zumba – grupa uczniów klasy 8a zaprezentowała swoją wersję tańca do podkładu muzycznego na cześć ochrony czystości powietrza. Słowa do utworu o tematyce czystego powietrza i ekologii wykonały dzieci z oddziału ,,0”, które przystroiły swoje rączki bibułkowymi pomponami w kolorze niebieskim.
  3. Uczniowie klas 2c i 2b zaprezentowali plakaty i banery z hasłami promującymi dbanie o jakość powietrza w okolicy.
  4. Tłem wydarzeń była gazetka promująca hasła proekologiczne, przybliżająca zagrożenia wynikające z zanieczyszczonego powietrza oraz możliwe sposoby na jego ochronę.
Druga część akcji odbyła się w środowisku lokalnym. Uczniowie po zaprezentowaniu części artystycznej ruszyli na pochód po najbliższej okolicy. Zabrali ze sobą wykonane plakaty, głośno skandowali i prezentowali hasła promujące konieczność dbania o czystość powietrza. Symbolem zanieczyszczeń powietrza były maski, które uczniowie założyli na znak konieczności dbania o powietrze, którym oddychamy na co dzień. Dodatkowo rozdawali spotkanym przechodniom chmurki z hasłami proekologicznymi i ulotki reklamujące sposoby na zadbanie i poprawę jakości powietrza w okolicy oraz o możliwych zagrożeniach wynikających z jego zanieczyszczenia.
Pamiętajmy zatem: CZYSTE PŁUCA MASZ, GDY O POWIETRZE DBASZ!