2023-11-20 Projekt "Z kulturą mi do twarzy"

Z KULTURĄ PRZY STOLE – projekt ,,Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie klasy 2b na zajęciach z wychowawcą przypominali sobie zasady właściwego zachowania się przy stole. W tym celu obejrzeli ciekawy, humorystyczny filmik przedstawiający prawidłowe i nieprawidłowe zachowania dzieci podczas wizyty w restauracji. Odbyła się pogadanka tematyczna na podstawie doświadczeń dzieci, filmu oraz wiersza Karoliny Olczedajewskiej ,,Przy stole”. Następnie dzieci w ramach pracy w grupach wyszukiwały na ilustracji niewłaściwe zachowania innych podczas spożywania posiłku, układały i zapisywały najważniejsze zasady do zapamiętania z rozsypanek wyrazowych oraz wykonywały rysunek poprawnego ułożenia zastawy stołowej do posiłku. Poznały również tajemnicze wiadomości dla kelnera przekazywane za pomocą… ułożenia sztućców na talerzu! Od dziś każdy uczeń wie, jak zdrowo i kulturalnie zachowywać się przy stole!
Zadanie zostało wykonane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Z kulturą mi do twarzy”.