2023-09-29 Dzień Głośnego Czytania

W tym roku Dzień Głośnego Czytania połączyliśmy z akcją „Czytamy z Sercem”. Wspólnie z naszą panią pielęgniarką czytałyśmy uczniom o sercu, zgłębiałyśmy wiedzę na temat serca, przekazywaliśmy wszystko to, co o sercu ważne. Jak o nie dbać, co nasze serca lubią, a czego nie. Przy tej okazji dzieci mogły posłuchać bicia własnego serca, dowiedzieć się jak ono wygląda i dlaczego tak bardzo lubimy malować serca dla innych.

To była bardzo dobra okazja, by promować czytelnictwo oraz wiedzę na temat profilaktyki serca. Czytanie to wielka przygoda, a głośne czytanie to przygoda w towarzystwie – wyjątkowy czas, by porozmawiać i po prostu pobyć ze sobą razem. Pamiętajmy, że wspólne czytanie zbliża, łagodzi obyczaje i sprawia, że człowiek czuje się lepiej i radośniej.

Pozdrawiamy z biblioteki szkolnej.