2023-09-15 Dzień Kropki w bibliotece

To bardzo sympatyczne święto na stałe już zagościło w polskich szkołach. My świętowaliśmy je w szkolnej bibliotece, mierząc się z nie lada zagadką – ile guzików zmieści się w słoiku? W końcu guzik to taka mała kropka.
Bawili się z nami wszyscy chętni – uczniowie, ale też Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Pani Kierownik świetlicy i nauczyciele biologii i języka niemieckiego. Nawet pracownicy administracji obsługi dali się skusić na wypisanie szczęśliwego losu. Prawdziwą mistrzynią w liczeniu guzików okazała się pani Siedlak, która oceniła nasz zbiór guzików na 1428, a guzików było 1509! Prawda, że to był bardzo bliski wynik?
Święto Kropki to nic innego jak święto wyobraźni, kreatywności, odwagi i wiary we własne siły, wiary w to, że najtrudniejszy pierwszy krok, a potem już wszystko idzie łatwiej. Bardzo nam miło witać nowy rok szkolny w tak przyjemny i wesoły sposób.

Pozdrawiamy z biblioteki szkolnej.