2023-09-15 Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – jest to święto kreatywności i odkrywania talentów.
Początek historii Dnia Kropki miał miejsce w 2003 roku, kiedy to wydana została książka Petera H. Reynoldsa ,,The Dot”, czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
W naszej świetlicy zaczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kropki od wysłuchania opowiadania P. H. Reynoldsa ,,Kropka’’ i rozmowy o tym, czym są talenty. Dzieciaki podawały przykłady różnych dziedzin życia, w których można realizować swoje własne pasje.  Następnie uczniowie wykonali piękne, kolorowe prace plastyczne stworzone za pomocą kolorowych kropek oraz uczestniczyli w zabawach, w których rolę główną grała oczywiście kropka.