2023-05-11 II Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

11 maja 2023 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy
„Bezpieczna droga do szkoły” dla klas trzecich.
W konkursie wzięło udział 9 uczestników z różnych szkół kieleckich oraz 6 naszych uczniów,
którzy pisali test poza konkursem, sprawdzając swoją wiedzę.
Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który składał się
z 25 pytań z zakresu znaków i sygnałów drogowych, zasad zachowania i poruszania się pieszego na drodze, zasad poruszania się pojazdów uprzywilejowanych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zanim ogłoszono wyniki, uczniowie naszej szkoły wystąpili przed naszymi gośćmi w przedstawieniu „Znaki drogowe”. Wszyscy zaproszeni goście obejrzeli także film edukacyjny na temat bezpieczeństwa na drodze. Seans został wyświetlony w naszej nowej sali kinowej. Komisja w składzie: p. Wojciech Sekuła, p. Anna Wójcik i p. Aria Milewska ogłosiła zwycięstwo Krzysztofa Ludwinka ze Szkoły Podstawowej nr 28, który zajął I miejsce.
Na miejscu II znalazła się Iga Fijałkowska ze Szkoły Podstawowej nr 22, a III miejsce otrzymał Antoni Iwański ze Szkoły Podstawowej nr 28.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.