2016-10-10 Wycieczka klas piątych do Huty Szklanej i na Święty Krzyż

10 października uczniowie klasy V a i V b pod opieką wychowawczyń i pani biblioterkarki wzięli udział w wycieczce krajoznawczej .
Tym razem postanowiliśmy odwiedzić prastarą Osadę Słowiańską znajdującą się w  Hucie Szklanej  - wsi pięknie położonej u stóp Świętego Krzyża.
Zapoznaliśmy się z  wierzaniami i zwyczajami oraz warunkami życia  mieszkańców Osady Słowiańskiej.Podczas zwiedzania osady moglismy poczuć się tak,  jakbyśmy zostali przeniesieni w czasie. Domy - tkaczki, zielarki, garncarki posłużyły nam jako miejsce wspaniałych warsztatów,  dzięki którym poznaliśmy warunki i metody pracy naszych przodków.Chłopcy pokazali swą siłę i zręczność w warsztacie kowalskim wykuwając piękne podkowy. Dziewczęta pokazały swoje zdolności  tkając  bransoletki oraz lepiąc oryginalne gliniane miseczki. Odwiedziliśmy również klasztor na Świętym Krzyżu. Panorama podziwiana z wieży widokowej klasztoru naprawdę nas zachwyciła.
Wszyscy zgodnie potwierdzamy : Jesień w górach jest przepiękna !!!.

wiecej zdjęć w naszej galerii --> kliknij tutaj