2023-03-06 Nie "inność", a "różnorodność" - wprowadzenie do tematu niepełnosprawności

W pierwszym tygodniu marca wychowawcy świetlicy przeprowadzili zajęcia z cyklu „Ja plus Ty to My”. Uczestnikami programu byli uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy I - III szkoły podstawowej. Temat niepełnosprawności został zrealizowany w specjalnie zaaranżowanej sali świetlicowej, która pełniła rolę pracowni. Kolaże i dekoracje nie tylko przyciągały wzrok uczniów, ale wprowadzały do zagadnienia niepełnosprawności. Wszystkich przybyłych przywitała lalka terapeutyczna o imieniu Toleranka. Natomiast po informacyjnej części zajęcia zyskały wymiar doświadczalny. Uczniowie wzięli udział w zabawach z wykluczeniem niektórych zmysłów. Podsumowaniem tej wyjątkowej lekcji była refleksja dzieci, że chociaż każdy z nas ma różne cechy i trudności w życiu to wszyscy zasługujemy na miłość i szacunek.