2016-09-01 Konkurs edukacyjny "Bezpiecznie Tu i Tam"

Konkurs edukacyjny „Bezpiecznie Tu i Tam”

Dzieci bardzo lubią poznawać nowe rzeczy, zwłaszcza nowinki technologiczne. Technologie cyfrowe dają młodym ludziom wiele możliwości: zdobywania wiedzy, poznawania świata i rozwoju zainteresowań. Z drugiej strony, w sieci mogą spotkać się z niebezpiecznymi zjawiskami, np. nieodpowiednimi dla wieku treściami, wulgaryzmami i cyberprzemocą.

Niestety, najmłodsi nie zawsze wiedzą, jak chronić swoją prywatność, jakie treści można udostępniać w sieci i jak zachować się w sytuacji zagrożenia online. Pomimo tego, że sprawnie obsługują urządzenia elektroniczne, potrzebują edukacji i przewodników, którzy wprowadzą ich do cyfrowego świata i nauczą, jak w nim funkcjonować.

Dlatego, też w bieżącym roku szkolnym cała społeczność szkolna – rodzice, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 weźmie udział w konkursie Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam”. Dodatkowo, za realizację każdego z etapów Konkursu, szkoła zdobywa punkty. Punkty dla szkoły zdobywają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Wspólny wysiłek zostanie nagrodzony – zwycięskie szkoły (te, które uzyskają najwięcej punktów) otrzymają sprzęt multimedialny, tablety, gry planszowe, gadżety konkursowe.

Konkurs trwa od 1 września 2016 r. do 31 marca 2017 r.

Tak, więc wraz z pierwszym dzwonkiem Z A C Z Y N A M Y !!

Violetta Dymińska