2022-03-19 Tydzień Kultury Języka w "Ósemeczce"

W dniach 14-19 marca 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka.
Niniejsze święto rozpoczęliśmy od przygotowania plakatów, których tematem było hasło tegorocznego,
jubileuszowego TKJ – „Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie”.
                We wtorek, tj. 15.03.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny.

W kategorii klas IV-VI najwyższe wyniki osiągnęli:

I miejsce – Ewa Frankowska kl. 6b
II miejsce – Magdalena Maciejczak kl. 5a
III miejsce – Lena Tkacz kl. 5a

Uczniowie klas VII-VIII brali udział w eliminacjach do II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”.
W etapie szkolnym najwyższe noty uzyskali:

I miejsce – Weronika Majcher kl. 7b
II miejsce – Agata Przęzak kl. 7d
III miejsce – Jakub Sarek kl. 7b

Środa została poświęcona łamańcom językowym.
Przed wejściem na zajęcia dydaktyczne uczniowie musieli podjąć wyzwanie bezbłędnego odczytania wybranej frazy.
Śmiechu było co niemiara, gdy komuś powinęła się noga. Czwartego dnia każdy mógł rozstrzygnąć swe językowe dylematy,
bowiem na II piętrze ustawiono Skrzynkę Porad Językowych. Teraz młodzi panowie wiedzą już, że o swym przybyciu informują, mówiąc „przyszedłem”, cytaty umieszczamy „w cudzysłowie”, a „poniewczasie” oznacza po prostu „zbyt późno”.

Piątek to najbardziej kolorowy dzień tegorocznej edycji TKJ w Ósemeczce.
Uczniowie przyszli do szkoły przebrani za bohaterów lektur, których tytuły kilka dni wcześniej wylosowali przedstawiciele klas.
Wyjątkową oprawę lekcji stanowiło wejście przez cudownie ozdobione drzwi.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia umieszczonej na szkolnym FB.

Tegoroczne obchody TKJ upłynęły nam na rozwijaniu kreatywności i wspólnym działaniu.
Pokazały, że potrafimy mierzyć się z językowymi i ortograficznymi wyzwaniami, a także doskonale znamy lektury obowiązkowe.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w obchody Tygodnia Kultury Języka.
Liczymy, że w przyszłym roku nasi uczniowie również tak ochoczo podejmą proponowane aktywności.