2021-11-29 Paczka dla ....zwierzaczka!

„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”.
                                                                                  Immanuel Kant

Wydarzenia ostatnich dni mogą być powodem do dumy dla wszystkich miłośników zwierząt w naszej szkole.
          29.11.2021 r. przedstawiciele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach reprezentowanego przez Stowarzyszenie „Arka Nadziei” przybyli do naszej szkoły, by osobiście odebrać karmę i akcesoria, jakie nasi uczniowie zebrali dla podopiecznych kieleckiego przytuliska.
          Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w niniejszą akcję. Za Konradem Lorenzem możemy powiedzieć, iż „miarą naszej miłości do zwierząt są ofiary, które jesteśmy gotowi dla nich złożyć”. Uczniowie kieleckiej „Ósemeczki” po raz kolejny udowodnili, jak wiele są w stanie zrobić dla pokrzywdzonych i potrzebujących zwierzaków.