2021-04-07 Recytatorzy "Ósemeczki"

Mimo trudności związanych z pandemią, którą objęty jest nasz kraj, organizatorzy konkursów nie poddają się.
Na całe szczęście! W naszej szkole z każdym konkursem odkrywane są kolejne talenty.
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły, Oskar Kępski z klasy II c, Zofia Jastrzębska z klasy II c
oraz Antonina Kruk z klasy III a, zdobyli tytuły finalistów i laureatów w konkursach recytatorskich.

XXX Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej
organizowany przez Samorządową Szkołę Podstawową im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie
oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach odbył się w marcu.
Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona w formie zdalnej w trzech etapach:
szkolnym, powiatowym i wojewódzkim.  Etap szkolny wygrał Oskar Kępski z klasy II c. Recytował on fragment
księgi IV ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, przedstawiając swoją interpretację fragmentu
dziejów rodu Domejków i Dowejków. Urzekł on również Jury etapu powiatowego zostając jego laureatem.
Przeszedł do etapu wojewódzkiego otrzymując tytuł finalisty,
jako jeden z dziesięciu uczestników województwa z klas 0-III.

Z kolei w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Morskie opowieści” organizowanym
przez Szkołę Podstawową nr 12 im. Bohaterów Westerplatte oraz Teatr Lalki i Aktora ,,Kubuś”,
zajmując III miejsca wśród klas II oraz III, laureatkami w finale zostały Zofia Jastrzębska z klasy II c
oraz Antonina Kruk z klasy III a. Dziewczynki miały okazję poczuć się jak prawdziwe aktorki teatralne.
Wzięły udział w warsztatach online oraz wystąpiły w Koncercie Laureatów na deskach Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś”
recytując wybrane przez siebie utwory związane z morzem.

Składamy ogromne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów!