2016-04-20 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski J. Tuwima i J. Brzechwy

20 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach odbył się finał „Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które wygrały eliminacje klasowe i szkolne. Wszystkie wybrały wiersze Juliana Tuwima:

- z klasy 1a - Aniela Lipińska - przedstawiła wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
- z klasy 2a - Antonina Mazoń - recytowała wiersz pt. „Okulary”
- z klasy 3b - Maria Mazoń - zaprezentowała wiersz pt. „Zosia Samosia”.

W Konkursie wystąpiło wielu wspaniałych, małych artystów ze wszystkich kieleckich szkół podstawowych. Jury bardzo długo obradowało, aby wybrać najlepszych, którzy w ciekawy, oryginalny sposób zaprezentowali znane i lubiane przez wszystkich wiersze obu poetów.

Wśród klas pierwszych I miejsce zajęła uczennica z naszej szkoły Aniela Lipińska, która po raz kolejny udowodniła, że ma talent, pomysły i aktorskie zdolności.

Antonina i Marysia Mazoń, również odniosły sukces, zostały zauważone przez jury i zdobyły wyróżnienia za swoje recytacje.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!