2020-09-23 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Poszukiwacze czystego powietrza - SMOG"

„Poszukiwacze czystego powietrza – SMOG” to tytuł organizowanego przez Straż Miejską w Kielcach
konkursu plastycznego, którego gala finałowa odbyła się 23 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych oraz zachęcenie mieszkańców miasta
do podjęcia zdecydowanych kroków w trosce o czyste powietrze oraz walkę ze smogiem.
W konkursie wzięło udział blisko 200 uczestników, których zadaniem było wykonanie kolorowanki lub komiksu.
Tematem przewodnim prac artystycznych była walka z zanieczyszczeniem środowiska.
Miło nam poinformować, że aż 10 uczniów kieleckiej Szkoły Podstawowej nr 8,
zostało nagrodzonych w tym konkursie. Cała „dziesiątka” wykonała fantastyczne prace
pod czujnym okiem i kierunkiem Pań Agnieszki Waniek Misiorowskiej oraz Małgorzaty Śledź.
Drodzy uczniowie! Po raz kolejny udowodniliście, że kielecka „ÓSEMKA” może być z Was dumna.
Mamy się czym pochwalić, a poniżej szczegóły:

Weronika Majcher klasa VI b – I miejsce.
Piękne rysunki Weroniki znalazły się w kolorowance wydanej przez Straż Miejską w Kielcach.
Co ciekawe, książeczka trafiła do szkół i przedszkoli w naszym mieście.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali :

Nina Cynkier i Filip Nawrot z klasy IV b
Aleksandra Kłosowska z klasy IV a
Nikola Krawczyk z klasy V b
Aniela Lipińska i Aleksander Dulnik z klasy VI a
Maria Ironmonger, Karolina Ciszowska oraz Kacper Wołowiec z kasy VII a

Nauczycieli i „plastycznych opiekunów” cieszy fakt współpracy z bardzo zdolną młodzieżą,
ale jeszcze bardziej zadowoleni są z tego, że los naszej planety Ziemi, nie jest uczniom obojętny,
a problem zanieczyszczenia powietrza jest dla młodych osób zauważalny.
Najważniejsze, że chcą się temu problemowi przeciwstawić i z nim walczyć.