2020-06-18 Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu na Najlepsze Tłumaczenie Wierszy na Język Angielski i Polski

Szkoła Podstawowa nr 20 w Kielcach już po raz trzeci zorganizowała Miejski Konkurs na Najlepsze Tłumaczenie Wierszy na Język Angielski i Polski. Zadaniem uczestników było samodzielnie przetłumaczyć jeden wiersz na język angielski i jeden na polski. Było to niezwykle trudne wyzwanie gdyż uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością języka polskiego i angielskiego ale także zrozumieć ideę wierszy i zinterpretować ich myśl przewodnią. Musieli także oddać w przekładzie formę wiersza czyli np. układ wersów, rymy i środki stylistyczne.

Z przyjemnością zatem informujemy, że tłumaczenia wierszy przygotowane przez

Oliwię Chwaścińską z klasy 7b

okazały się najlepsze.  Nasza uczennica zajęła I miejsce.

To nie koniec sukcesów ponieważ II miejsce ex quo zajęli również uczniowie naszej szkoły:

Diana Żórawska z klasy 8b i Mikołaj Lipiński z klasy 7a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.