2020-02-22 Korona Gór Świętokrzyskich - RADOSTOWA I GÓRA OSIECZYŃSKA

22 lutego 2020 r. odbył się kolejny rajd uczniów klas IV-VIII w ramach edukacji krajoznawczej Korona Gór Świętokrzyskich. Opiekę sprawowały panie: J.Malarczych, Z. Tylmanowska oraz K.Siedlak oraz z ramienia PTTK pan Robert Nicpoń.
            Pierwszym szczytem, który zdobyli uczestnicy wyprawy była Góra Radostowa (451 m. n.p.m) stanowiąca najwyższe wzniesienie Garbu Krajeńskiego. Drugim punktem na mapie uczniów Ósemki był najwyższy szczyt Wzgórz Suchedniowskich- Góra Osieczyńska (407 m. n.p.m.).
            Tego dnia od samego rana humory jak zwykle wszystkim dopisywały, mimo iż trasa rajdu była długa i wymagająca. Pogoda również nie zawiodła, bo całą sobotę było ciepło i nawet miejscami świeciło słońce. Miłym akcentem górskich zmagań było spotkanie w lutym...bociana. To z pewnością zwiastun zbliżającej się wiosny. Na samą myśl już uczniowie zacierają ręce do kolejnej wyprawy w iście wiosennej scenerii  po regionie świetokrzyskim.