2020-01-24 Konkurs "Matematyczny wszechświat"

Michał Karpacz uczeń klasy VII b i Aleksandra Sierpniak z klasy VI a to równorzędni laureaci konkursu
matematyczno-plastycznego „Matematyczny wszechświat” na poziomie szkolnym.
Jego organizatorem było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, a w cele całego przedsięwzięcia
wpisały się: popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci
i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego
i kreatywnego myślenia przez rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i obejmował przedmioty matematyki oraz plastyki.
Uczniowie przystępowali do rywalizacji indywidualnie. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 26 uczniów.
Młodzi artyści, stosując różną technikę malarską, przedstawili swoją wizję matematyki we wszechświecie.
Praca Michała Karpacza z klasy 7b, reprezentowała naszą szkołę w etapie finałowym konkursu.
Wszystkie dzieła konkursowe znalazły się w galerii szkolnej. Wystawę mogliśmy podziwiać
na parterowym hallu kieleckiej „ÓSMEKI”. Oprócz Michała Karpacza z VII b i Aleksandry Sierpniak
z klasy VI a, wyróżniony został również Krystian Ostrowski z klasy V b, który zdobył II miejsce.
III miejscem mogła się cieszyć z kolei Alicja Adamczak uczennica klasy VI a.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.