2020-01-09 LOP W SP 8 - TO MY!

Liga Ochrony Przyrody to ogólnopolskie stowarzyszenie, którego głównym celem jest dbanie o środowisko.
To najstarsza organizacja ekologiczna w Polsce, a powstała 9 stycznia 1928 roku.
Od tamtej pory sukcesywnie powiększa grono swoich członków. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach,
również nie są obce zachowania i przedsięwzięcia zmierzające do poprawy kondycji naszej matki natury.
Może właśnie, dlatego, od wielu lat, w „Ósemce”, tak sprawnie i prężnie działa szkolne koło LOP.
Celem działalności młodych przyjaciół środowiska jest popularyzowanie wiedzy o jego ochronie,
prowadzenie edukacji oraz kształtowanie właściwego stosunku człowieka do przyrody.

Dbanie o środowisko stało się stylem życia, stało się modne wśród młodych ludzi,
którzy mają coraz większą świadomość tego, jak ważna jest ochrona najbliższego otoczenia.
Nie ma się, więc co dziwić, że tylko w tym roku nasze szkolne koło LOP poszerzyło swoją liczbę
o 30 nowych członków. To przedstawiciele klas 4-8, którzy z uśmiechem dołączyli do, już licznej, „zielonej ekipy”.
Jak sami przyznali, chcą zgłębiać tajniki wiedzy przyrodniczej oraz rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.
Doskonale zdają sobie sprawę z tego, co oznacza ekologiczny styl życia. Takie deklaracje potwierdziły,
że nie pozostało nic innego, jak wręczyć nowym członkom SK LOP imienne legitymacje.
Te dokumenty potwierdzają, że od tej chwili nowa „trzydziestka” to pełnoprawni i licencjonowani
strażnicy przyrody, którym dobro naszej planety nie jest obojętne.