2019-12-06 Literatura łączy pokolenia - wizyta w przedszkolu

Szkolne Koło Wolontariatu nigdy nie odpoczywa! Tym razem, z okazji Mikołajek, uczennice i jeden uczeń
z klas VII a i VIII b naszej szkoły, odwiedzili dzieciaki z Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach.
Celem wizyty było przeczytanie przedszkolakom bajek związanych ze świętym Mikołajem.
Wśród czytelniczek znalazły się Klaudia Bigaj, Maja Drewin, Marysia Mazoń, Wiktoria Śnioch z klasy VII a,
oraz Diana Żórawska i Lena Pietrzyk z klasy VIII b.
Nie sposób zapomnieć o jednym rodzynku, w tym damskim towarzystwie, Igorze Jadowskim, z klasy VII a,
który wcielił się w postać Mikołaja. Jego widok sprawił, że na twarzach przedszkolaków pojawił się uśmiech.
Tym chętniej słuchały opowieści o tym miłym staruszku, w czerwonym kubraku, rozdającym prezenty najgrzeczniejszym dzieciakom,
a takie właśnie uczęszczają do Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach.
                  Biedronki, Wiewiórki, Motylki, Jeżyki i Tygryski były bardzo zadowolone z wizyty starszych koleżanek i kolegi.
Na długo zapadną im w pamięć interpretacje utworów, jakich udało im się posłuchać.
Wspólnie spędzony czas sprawił, że zarówno przedszkolaki, ale i uczniowie byli zachwyceni pomysłem spotkania oraz możliwością zabawy.
Może, właśnie dlatego śmiechom nie było końca. Jak widać literatura łączy pokolenia.