2019-10-28 Nasi uczniowie zwycięzcami konkursu plastycznego "Muzyka pędzlem malowana"

Rok 2019
obfitował w wiele ciekawych wydarzeń artystycznych związanych z 200 rocznicą urodzin
znakomitego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.
Nasi uczniowie  również uczcili to ważne wydarzenie, biorąc  udział w konkursie plastycznym
„Muzyka pędzlem malowana” zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach.
Takie utwory jak: „Halka”, „Straszny dwór”, „Prząśniczka” stały się inspiracją do stworzenia pięknych prac
wykonanych na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem nauczyciela plastyki pani Małgorzaty Śledź.
Jury konkursu wysoko oceniło talenty plastyczne naszych młodych artystów, którzy otrzymali wiele nagród i wyróżnień.

Nagrodzeni uczniowie to:

Zosia Magielska – kl.VI a- I miejsce
Maria Irommonger – kl.VI a- I miejsce
Oliwia Szymkiewicz – kl. V c – II miejsce
Michał Karpacz – kl.VII b – II miejsce
Małgorzata Rygiel – kl.VII b – III miejsce
Alicja Adamczak – kl. VI a- III miejsce
Mikołaj Lipiński – kl.VIIa – III miejsce
Aleksandra Sierpniak- kl.VI a – III miejsce
Kacper Wołowiec – kl. VI a – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Wojciech Rajecki – kl.VI a
Antonina Gawlik – kl.VI a
Gabriela Żiółkowska – kl.V d
Anna Słoka – kl.V c

Gratulacjom i ogólnej radości nie było końca, a ten olbrzymi sukces świętowaliśmy w szkolnej bibliotece.
Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie w holach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej  w Kielcach.