naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  »

2019-09-26 Wycieczka klas VIII

     
  25 i 26 września uczniowie klas ósmych wzięli udział w dwudniowej wycieczce edukacyjno- krajoznawczej   w ramach projektu „Śladami Miejsc Pamięci” organizowanego przez Miasto Kielce. Odwiedzili zbiorowy grób ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej na kieleckim stadionie, poznając bohaterskie życie i historię męczeńskiej śmierci kieleckiego harcerza Wojtka Szczepaniaka. Wszystkich urzekły i zaciekawiły  zabytki i historie związane z pięknym Szydłowem, a przejście leśnym szlakiem ze szklanej Huty na Święty Krzyż i zwiedzanie tego bliskiego każdemu sercu miejsca  było jak zwykle ciekawą przygodą. Zwieńczeniem wycieczki był udział w  bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz w Instytucie Kultury i Dialogu.
© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.