2019-09-26 Wycieczka klas VIII

25 i 26 września uczniowie klas ósmych wzięli udział w dwudniowej wycieczce edukacyjno- krajoznawczej   w ramach projektu „Śladami Miejsc Pamięci” organizowanego przez Miasto Kielce. Odwiedzili zbiorowy grób ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej na kieleckim stadionie, poznając bohaterskie życie i historię męczeńskiej śmierci kieleckiego harcerza Wojtka Szczepaniaka. Wszystkich urzekły i zaciekawiły  zabytki i historie związane z pięknym Szydłowem, a przejście leśnym szlakiem ze szklanej Huty na Święty Krzyż i zwiedzanie tego bliskiego każdemu sercu miejsca  było jak zwykle ciekawą przygodą. Zwieńczeniem wycieczki był udział w  bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz w Instytucie Kultury i Dialogu.