naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  »

2019-10-04 IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 
      4 października  2019 roku Szkoła  Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach po raz trzeci wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Uczniowie począwszy od 30 września powtarzali tabliczkę mnożenia zarówno w szkole jak i w domu. Każdego dni, na tablicach informacyjnych przy wejściu do szkoły, pojawiały się nowe hasła dotyczące tabliczki mnożenia. Dodatkowo uczniowie włączyli się do propagowania tabliczki mnożenia poprzez przygotowanie rekwizytów, strojów ozdobionych jej przykładami.
 

      Zgodnie z regulaminem  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia rozpoczął się o godz. 8.00 apelem otwierającym akcję. Uczniowie w ramach lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia. W szkole pracowały dodatkowo dwie komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały egzamin wśród nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników szkoły i innych osób odwiedzających szkołę. W teren wyszły trzy patrole uczniów – egzaminatorów (wraz z opiekunami), które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego i Urzędu Wojewódzkiego,a także odwiedzili radio eM
     O godz. 13.00 na apelu kończącym zostało przedstawione podsumowanie: do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiło 577 osób, a pomyślnie zdało 498.
                                                                     Tym, którym się nie udało zapraszamy do kolejnej edycji ŚDTM.

Koordynatorzy lokalni


Relacja z wizyty w radiu eM © 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.