2019-09-30 Wycieczka klas czwartych - Z wizytą w Olejarni Zagłoby

30 września 2019r. klasy 4a i 4b pod opieką wychowawczyń pań Jolanty Malarczyk i Beata Gąsior
oraz panią pedagog Magdaleny Michalec wybrały się na wycieczkę Ponidziańskim duktem.
Pierwszym przystankiem była wizyta w Olejarni Zagłoby w Mikołowicach
gdzie dzieci zapoznały się różnymi gatunkami oleju, jego właściwościami oraz procesem tłoczenia.
Mogły także posmakować  np. oleju z czarnuszki. Następnie pojechaliśmy do Krzyżanowic
do  ośrodka edukacyjnego  Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
gdzie czekały na nas warsztaty fizyko-chemiczne ,,Z olejem za pan brat’’ i z aromatoterapii oraz ognisko z kiełbaskami.
W trakcie warsztatów uczniowie wykonywali różne eksperymenty z wodą i olejem oraz olejki lawendowe.

Wszyscy wrócili do Kielc w doskonałych humorach z pachnącymi lawendowo olejkami.